🌊 Soła: 260 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Fakty Oświęcim Fakty Oświęcim

Odlotowy Erasmus w oświęcimskim Ekonomiku - FOTO

Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu podsumował kolejny rok pracy z programem…Zobacz więcej

Odlotowy Erasmus w oświęcimskim Ekonomiku - FOTO
Odlotowy Erasmus w oświęcimskim Ekonomiku - FOTO
Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu podsumował kolejny rok pracy z programem Erasmus+. Liczby robią wrażenie, szkoła pozyskała 102 033 euro dofinansowania, a w mobilnościach zagranicznych wzięło udział 50 osób. 18 czerwca Ekonomik zorganizował galę pod hasłem „Odlotowe Projekty Erasmus+ w Ekonomiku”. Szkoła wykorzystała motyw linii lotniczych „Ekonomik Airlines”, a uczniowie zabrali gości w podróż przez Hiszpanię, Włochy i Grecję. Projekt Erasmus+ „Akcja 1. Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe” nr 2025-1-PL01-KA121-VET-000312905 pozwolił młodzieży zdobywać praktyczne doświadczenie poza granicami Polski. Uczniowie kształcący się w zawodach technik ekonomista, technik reklamy, technik organizacji turystyki, technik hotelarstwa, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz oraz cukiernik wyjechali na miesięczne praktyki zawodowe do Granady w Hiszpanii. Szkoła zrealizowała także mobilności grupowe na Sycylii oraz w greckiej Paralii. Uczestnicy pracowali w przedsiębiorstwach związanych z wybranym zawodem, ćwiczyli języki obce, poznawali kulturę krajów partnerskich i uczyli się samodzielności. Podczas gali uczniowie pokazali relacje z wyjazdów, filmy, zdjęcia oraz efekty swojej pracy. Organizatorzy przygotowali quizy, elementy artystyczne i humorystyczne akcenty nawiązujące do podróży lotniczych. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie. Wśród zaproszonych gości były Monika Stalica, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, oraz Anna Turbańska, komendant OHP. Uczestnicy mobilności odebrali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie oraz zdobyte kompetencje. Młodzież podkreślała, że zagraniczne wyjazdy dały jej nie tylko zawodową praktykę, ale także większą pewność siebie. Uczniowie poznawali nowe miejsca, przełamywali bariery językowe, pracowali w międzynarodowym środowisku i nawiązywali znajomości. Dla szkoły tegoroczna edycja programu miała wyjątkowe znaczenie także ze względu na rekordowe dofinansowanie. Pozyskane środki pozwoliły zorganizować mobilności, zajęcia przygotowawcze oraz działania językowe i kulturowe. Wszystkie działania projektowe, mobilności zagraniczne, zajęcia przygotowawcze oraz gala podsumowująca korzystały ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Ekonomik po raz kolejny pokazał, że edukacja zawodowa może wykraczać daleko poza szkolne sale. Uczniowie zdobyli doświadczenia, które mogą pomóc im na rynku pracy i w dalszym rozwoju.

Oceń artykuł

0.0/5

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

244
Odwiedziny dzisiaj
2,566
Artykułów
4.8/5
Średnia ocena
10
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Fri
Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Średnio 171 odwiedzin/dzień