Pijany kierowca uderzył w drzewo. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami
W środę (26 lutego 2025 r.) tuż po godzinie 21 na ulicy Żeromskiego w Kętach doszło do groźnego wypadku....

W środę (26 lutego 2025 r.) tuż po godzinie 21 na ulicy Żeromskiego w Kętach doszło do groźnego wypadku. 35-letni kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.
Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Strażacy, używając specjalistycznego sprzętu, wydostali poszkodowanego z rozbitego pojazdu, po czym udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali ratownikom medycznym. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z poważnym urazem klatki piersiowej.
Był pod wpływem alkoholu
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach ustalili, że kierującym był 35-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie wykazało, że miał w organizmie 1,1 promila alkoholu.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz – w przypadku, gdy poziom alkoholu przekroczy 1,5 promila – konfiskata samochodu.
Reakcja świadków godna pochwały
Świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali, dzwoniąc na numer alarmowy 112 i udzielając kierowcy pierwszej pomocy. Ich szybka reakcja mogła uratować mu życie.
Apel do kierowców
Pamiętajmy – wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, stajemy się przestępcami. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba zamierza prowadzić samochód – reaguj! Możesz zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub w inny sposób uniemożliwić jej jazdę.
Oceń artykuł
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Pozostało: znaków
Pozostało: znaków
Przesuń suwak w prawo, aby odblokować
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Ładowanie komentarzy...