🌊 Soła: 263 cm NORM ➡️ stab.

Najnowsze aktualności z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego

wtorek, 19 sierpnia 2025 |
Oświęcim Online oswiecimonline.pl
(6)

POWIAT. Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar został Wojewodą Małopolskim. W tle rozgrywka polityczna

Krzysztof Klęczar W czwartek 14 grudnia 2023 r. Premier RP Donald Tusk powołał Krzysztofa Jana Klęczara...

POWIAT. Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar został Wojewodą Małopolskim. W tle rozgrywka polityczna
POWIAT. Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar został Wojewodą Małopolskim. W tle rozgrywka polityczna

W czwartek 14 grudnia 2023 r. Premier RP Donald Tusk powołał Krzysztofa Jana Klęczara na funkcję Wojewody Małopolskiego, co oznacza, że automatycznie wygasa mandat Burmistrza Gminy Kęty. W najbliższym czasie Premier RP wyznaczy osobę, która będzie pełniła urząd Burmistrza Gminy Kęty do czasu najbliższych wyborów samorządowych.

Tajemnicą poliszynela jest, że polityczna gra toczy się o inną, znacznie ważniejszą stawkę. Nominacja Krzysztofa Klęczara na Wojewodę Małopolskiego, związana jest z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Budowanie pozycji nowego wojewody z Kęt może okazać się bardzo pomocne przy wiosennych wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Tak więc, całe polityczne warcaby toczą się o funkcję Marszałka Województwa Małopolskiego.

Aktualnie Sejmikiem Małopolskim rządzi Prawo i Sprawiedliwość, który decyduje m.in. o rozdziale środków europejskich, tak kluczowych do dalszego rozwoju Małopolski. Napływ środków z KPO może okazać się dodatkowym paliwem politycznym, aby utrzymać władzę przez „Koalicji 15 Października” na kolejne długie lata.

 

 

Źródło: Oświęcim Online

Oceń artykuł

/5 ( ocen)

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Pozostało: znaków

Pozostało: znaków

Przesuń suwak w prawo, aby odblokować

Przesuń w prawo → ✓ Odblokowane
Weryfikacja zakończona pomyślnie!

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Ładowanie komentarzy...