🌊 Soła: 261 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

(4)

REGION. Cracovia zrezygnuje z rosyjskich zawodników?

Szefostwo Comarch Cracovii zmieni politykę transferową. Pod Wawelem nie zobaczymy już rosyjskich zawodników, którzy w poprzednim sezonie stanowili sporą część kadry „Pasów”. Cracovia kończyła sezon z 12 Rosjanami w składzie. Ważnymi punktami krakowskiego zespołu byli przede wszystkim bramkarz Dienis Pieriewozczikow oraz napastnicy: Dmitrij Ismagiłow, Jewgienij Bodrow czy Artiom Woroszyło. W przyszłym sezonie zawodników z Rosji pod Wawelem już nie zobaczymy. Tak przynajmniej wynika ze słów profesora Janusza Filipiaka, które wypowiedział na łamach „Gazety Krakowskiej”. – Rosjanie już do nas nie przyjadą – zaznaczył prezes i właściciel „Pasów”. Zmiana strategii budowania zespołu ma związek z aktualną sytuacją geopolityczną i ewentualnymi wytycznymi polskiego rządu, które mogą ograniczyć zatrudnianie zawodników z Rosji i z  Białorusi. Trzeba również pamiętać, że od przyszłego sezonu każdy z zespołów będzie musiał mieć w składzie minimum sześciu Polaków. Ta liczba z każdym rokiem trzyletniej umowy będzie wzrastać o dwóch. Źródło: www.hokej.net Foto: www.cracovia-hokej.pl Facebook Twitter Pinterest Print Email

REGION. Cracovia zrezygnuje z rosyjskich zawodników?
REGION. Cracovia zrezygnuje z rosyjskich zawodników?

Szefostwo Comarch Cracovii zmieni politykę transferową. Pod Wawelem nie zobaczymy już rosyjskich zawodników, którzy w poprzednim sezonie stanowili sporą część kadry „Pasów”.

Cracovia kończyła sezon z 12 Rosjanami w składzie. Ważnymi punktami krakowskiego zespołu byli przede wszystkim bramkarz Dienis Pieriewozczikow oraz napastnicy: Dmitrij Ismagiłow, Jewgienij Bodrow czy Artiom Woroszyło.

W przyszłym sezonie zawodników z Rosji pod Wawelem już nie zobaczymy. Tak przynajmniej wynika ze słów profesora Janusza Filipiaka, które wypowiedział na łamach „Gazety Krakowskiej”.

Rosjanie już do nas nie przyjadą – zaznaczył prezes i właściciel „Pasów”.

Zmiana strategii budowania zespołu ma związek z aktualną sytuacją geopolityczną i ewentualnymi wytycznymi polskiego rządu, które mogą ograniczyć zatrudnianie zawodników z Rosji i z  Białorusi. Trzeba również pamiętać, że od przyszłego sezonu każdy z zespołów będzie musiał mieć w składzie minimum sześciu Polaków. Ta liczba z każdym rokiem trzyletniej umowy będzie wzrastać o dwóch.

Źródło: www.hokej.net

Foto: www.cracovia-hokej.pl

Oceń artykuł

2.8/5 (4 ocen)

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

292
Odwiedziny dzisiaj
2,749
Artykułów
4.8/5
Średnia ocena
9
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Średnio 163 odwiedzin/dzień