OŚWIĘCIM. Multibook – przygotowanie do wizyty w Miejscu Pamięci
Interaktywny multibook przygotowujący do wizyty to propozycja Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście dla młodych ludzi, którzy planują odwiedzić Miejsce Pamięci Auschwitz. Jest on dostępny w dwóch językach: polskim i angielskim. – To multimedialne narzędzie ma pomóc młodzieży w uświadomieniu tego, jak wielkie znaczenie ma wizyta na terenie byłego obozu, nie tylko jako lekcja historii, ale też osobiste doświadczenie. Multibook w przystępny sposób mówi o misji Miejsca Pamięci, a także – poprzez przesłanie ocalałego z Auschwitz Mariana Turskiego – ukazuje znaczenie pamięci dla naszej postawy moralnej i współczesnej odpowiedzialności za otaczający nas świat – powiedziała Agnieszka Juskowiak-Sawicka, kierująca E-learningiem w MCEAH. W multibooku zawarto także kilka krótkich materiałów wideo, podstawowe informacje dotyczące powstania Auschwitz, oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz głosy rówieśników, uczniów Liceum Ogólnokształcącego in. Leona Kruczkowskiego w Tychach, którzy opowiadają o znaczeniu wizyty w Miejscu Pamięci z osobistej perspektywy. Użytkownicy znajdą tam także informacje na temat tego, co zobaczą podczas wizyty oraz kilka porad na temat zachowania się podczas zwiedzania. – Do korzystania multibooka zachęcam nie tylko młodzież, ale też nauczycieli planujących wizytę w Miejscu Pamięci ze swoimi uczniami. W przyszłości planujemy tłumaczenie go na inne języki, a także opracowanie drugiej części, która podsumuje wizytę, a także multibook stricte historyczny, dzięki któremu w przystępny sposób będzie można poznać najważniejsze aspekty funkcjonowania obozu Auschwitz – dodała Agnieszka Juskowiak-Sawicka. Korzystanie z multibooka jest bezpłatne i możliwe również na urządzeniach mobilnych. Auschwitz.org Facebook Twitter Pinterest Print Email
Interaktywny multibook przygotowujący do wizyty to propozycja Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście dla młodych ludzi, którzy planują odwiedzić Miejsce Pamięci Auschwitz. Jest on dostępny w dwóch językach: polskim i angielskim.
– To multimedialne narzędzie ma pomóc młodzieży w uświadomieniu tego, jak wielkie znaczenie ma wizyta na terenie byłego obozu, nie tylko jako lekcja historii, ale też osobiste doświadczenie. Multibook w przystępny sposób mówi o misji Miejsca Pamięci, a także – poprzez przesłanie ocalałego z Auschwitz Mariana Turskiego – ukazuje znaczenie pamięci dla naszej postawy moralnej i współczesnej odpowiedzialności za otaczający nas świat – powiedziała Agnieszka Juskowiak-Sawicka, kierująca E-learningiem w MCEAH.
W multibooku zawarto także kilka krótkich materiałów wideo, podstawowe informacje dotyczące powstania Auschwitz, oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz głosy rówieśników, uczniów Liceum Ogólnokształcącego in. Leona Kruczkowskiego w Tychach, którzy opowiadają o znaczeniu wizyty w Miejscu Pamięci z osobistej perspektywy.
Użytkownicy znajdą tam także informacje na temat tego, co zobaczą podczas wizyty oraz kilka porad na temat zachowania się podczas zwiedzania.
– Do korzystania multibooka zachęcam nie tylko młodzież, ale też nauczycieli planujących wizytę w Miejscu Pamięci ze swoimi uczniami. W przyszłości planujemy tłumaczenie go na inne języki, a także opracowanie drugiej części, która podsumuje wizytę, a także multibook stricte historyczny, dzięki któremu w przystępny sposób będzie można poznać najważniejsze aspekty funkcjonowania obozu Auschwitz – dodała Agnieszka Juskowiak-Sawicka.
Korzystanie z multibooka jest bezpłatne i możliwe również na urządzeniach mobilnych.
Auschwitz.org
Oceń artykuł
Komentarze
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.
Fakty Oświęcim
Oświęcim Online
Powiat Oświęcim
Info Brzeszcze
UG Oświęcim
Policja Oświęcim
UM Oświęcim
Kęty
Oświęcim 112
Zator
Gmina Osiek
Oswiecimskie.pl