🌊 Soła: 314 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Oświęcim Online Oświęcim Online oswiecimonline.pl
(22)

OŚWIĘCIM. Miasto zakupiło 73 laptopy i  6 tabletów

Epidemia koronawirusa zmieniła sposób nauczania. Od kilku tygodni dzieci ponownie zamiast w szkole przyswajają wiedzę siedząc w domach, przy własnych biurkach. Nie wszyscy dysponują sprzętem, który umożliwia uczestniczenie w zajęciach na odległość. Często muszą dzielić go z rodzeństwem. W oświęcimskich szkołach podstawowych problem został rozwiązany. Miasto korzystając z dwóch rządowych programów zakupiło łącznie 73  laptopy i  6 tabletów w ramach projektów „ Zdalna szkoła” i „ Zdalna szkoła plus”, które mają pomóc w nauce online dzieciom z rodzin wielodzietnych. Sprzęt został przekazany do dziewięciu podstawówek podległych miejskiemu samorządowi. –  Dyrektorzy wytypowali uczniów, którym jest on potrzebny. Na czas zdalnej nauki został im wypożyczony. Laptopy są też dostępne dla nauczycieli, którzy w większości przychodzą do szkół i uczą online. Kiedy przywrócone zostaną tradycyjne lekcje sprzęt wróci do placówek  i będzie można z niego korzystać podczas zajęć  – wyjaśnia  Krzysztof Kania, zastępca prezydenta Oświęcimia. W sumie na zakup laptopów i tabletów miasto  pozyskało ponad 200 tys. zł. Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektów „ Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła plus” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. UM Oświęcim Facebook Twitter Pinterest Print Email

OŚWIĘCIM. Miasto zakupiło 73 laptopy i  6 tabletów
OŚWIĘCIM. Miasto zakupiło 73 laptopy i  6 tabletów

Epidemia koronawirusa zmieniła sposób nauczania. Od kilku tygodni dzieci ponownie zamiast w szkole przyswajają wiedzę siedząc w domach, przy własnych biurkach. Nie wszyscy dysponują sprzętem, który umożliwia uczestniczenie w zajęciach na odległość. Często muszą dzielić go z rodzeństwem. W oświęcimskich szkołach podstawowych problem został rozwiązany. Miasto korzystając z dwóch rządowych programów zakupiło łącznie 73  laptopy i  6 tabletów w ramach projektów „ Zdalna szkoła” i „ Zdalna szkoła plus”, które mają pomóc w nauce online dzieciom z rodzin wielodzietnych. Sprzęt został przekazany do dziewięciu podstawówek podległych miejskiemu samorządowi. –  Dyrektorzy wytypowali uczniów, którym jest on potrzebny. Na czas zdalnej nauki został im wypożyczony. Laptopy są też dostępne dla nauczycieli, którzy w większości przychodzą do szkół i uczą online. Kiedy przywrócone zostaną tradycyjne lekcje sprzęt wróci do placówek  i będzie można z niego korzystać podczas zajęć  – wyjaśnia  Krzysztof Kania, zastępca prezydenta Oświęcimia.

W sumie na zakup laptopów i tabletów miasto  pozyskało ponad 200 tys. zł.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektów „ Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła plus” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

UM Oświęcim

Oceń artykuł

2.8/5 (22 ocen)

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

157
Odwiedziny dzisiaj
2,740
Artykułów
4.5/5
Średnia ocena
10
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Średnio 168 odwiedzin/dzień

Aplikacja Oświęcimskie

Lokalny portal w Twojej kieszeni

Pobierz na iOS