🌊 Soła: 333 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Oświęcim Online Oświęcim Online oswiecimonline.pl

WILCZKOWICE. Wąż boa odnaleziony na łące

W dniu 18 sierpnia 2017 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach, tuż przed planowaną przez policjantów i strażaków kolejną penetracją terenu, znaleźli węża boa, który wydostał się kilka dni temu z terrarium znajdującego się na terenie jednej z posesji w Wilczkowicach.  Wąż wygrzewał się w słońcu na pobliskiej łące. Aktualnie policjanci weryfikują czy 27 – letni właściciel węża dopełnił wszystkich formalności, aby móc posiadać ten gatunek węża.  Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody właściciel ma obowiązek uzyskania zezwolenia regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz  rejestracji takiego zwierzęcia w starostwie powiatowym. Za niedopełnienie tego obowiązku  grozi grzywna – 5 tysięcy złotych.  Ponadto w tej sprawie zostało wszczęte również postępowanie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia innych osób za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. KPP Oświęcim Facebook Twitter Google+ Pinterest Print Email

WILCZKOWICE. Wąż boa odnaleziony na łące
WILCZKOWICE. Wąż boa odnaleziony na łące
W dniu 18 sierpnia 2017 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach, tuż przed planowaną przez policjantów i strażaków kolejną penetracją terenu, znaleźli węża boa, który wydostał się kilka dni temu z terrarium znajdującego się na terenie jednej z posesji w Wilczkowicach.  Wąż wygrzewał się w słońcu na pobliskiej łące.
Aktualnie policjanci weryfikują czy 27 – letni właściciel węża dopełnił wszystkich formalności, aby móc posiadać ten gatunek węża.  Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody właściciel ma obowiązek uzyskania zezwolenia regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz  rejestracji takiego zwierzęcia w starostwie powiatowym. Za niedopełnienie tego obowiązku  grozi grzywna – 5 tysięcy złotych.  Ponadto w tej sprawie zostało wszczęte również postępowanie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia innych osób za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
KPP Oświęcim

Oceń artykuł

0.0/5

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

295
Odwiedziny dzisiaj
3,056
Artykułów
4.6/5
Średnia ocena
11
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Średnio 197 odwiedzin/dzień

Aplikacja Oświęcimskie

Lokalny portal w Twojej kieszeni

Pobierz na iOS