🌊 Soła: 260 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Fakty Oświęcim Fakty Oświęcim

Mocne ciosy biało-niebieskich

Międzynarodowe zawody w Myszkowie zgromadziły na starcie zawodników z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji, którzy walczyli o medale w trzynastu…Zobacz więcej

Mocne ciosy biało-niebieskich
Mocne ciosy biało-niebieskich
Międzynarodowe zawody w Myszkowie zgromadziły na starcie zawodników z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji, którzy walczyli o medale w trzynastu kategoriach wagowych. Organizatorem trzydniowego turnieju był Ludowy Klub Sportowy Myszków im. Henryka Średnickiego. Reprezentacja Małopolski (KS Unia Boxing Oświęcim, Tatrzańska Akademia Boksu, BOOM boxing studio, Bractwo Wilka Brzozówka) zdobyła w sumie pięć złotych, trzy srebrne i sześć brązowych krążków. „Czarne Diamenty” to prestiżowy turniej i prawdziwe święto boksu z bogatą historią, przyciągający zawodników z kraju i spoza granic Polski. Pierwsze zawody z tego cyklu odbyły się w 1972 roku. Przez te wszystkie lata w ringu przewinęło się wielu doskonałych pięściarzy, którzy odnosili sukcesy w całej Europie. W tegorocznej edycji świetnie spisali się Oświęcimianie. Dwóch zawodników biało-niebieskiego klubu stanęło na najwyższym stopniu podium. Mowa o Dawidzie Pająku i Patryku Kroczku. Ten pierwszy pochodzi ze Stryszawy i ma za sobą znakomity sezon 2025/26. W Myszkowie do swojej kolekcji dołożył kolejny medal i to ten z najcenniejszego kruszcu. W finale turnieju „Czarne Diamenty” pokonał zawodnika Warsaw Boxing Team. Srebrne krążki dla Unii Boxing wywalczyli Konrad Orda, Jakub Noworyta, Denis Pawliczenko, a brązowe Jarosław Barwinok i Wojciech Merstein. Tak okazały wynik medalowy podczas międzynarodowych zawodów jest idealnym podsumowaniem minionego roku w wykonaniu pięściarzy z Oświęcimia prowadzonych przez trenera Łukasza Dziadka. Apetyt rośnie oczywiście w miarę jedzenia. Oświęcimscy fani boksu, który w mieście nad Sołą ma tak bogate tradycje, już zacierają ręce z myślą o powakacyjnych startach zawodników Unii Boxing.

Tagi

Oceń artykuł

0.0/5

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

245
Odwiedziny dzisiaj
3,322
Artykułów
4.2/5
Średnia ocena
12
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Fri
Sat
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Średnio 177 odwiedzin/dzień