🌊 Soła: 259 cm NORM ➡️ stab.

System punktów · oswiecimskie.pl

Komentuj artykuły

+2 pkt za komentarz

Zgłaszaj zdarzenia

+5 pkt za zgłoszenie

Oceniaj treści

+1 pkt za ocenę

Wymieniaj nagrody

Bilety, zniżki i vouchery!

Zator Zator
(1)

Rekordowe połowy w Zatorskim Towarzystwie Wędkarskim

W dniach od 10 do 14 czerwca 2026 r. na malowniczym zbiorniku Tęczak należącym do Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego odbyły się już po raz siódmy  mistrzostwa w wędkarstwie karpiowym. W zawodach wystartowało 15 dwuosobowych drużyn, które przez kilka dni rywalizowały  o tytuł...

Rekordowe połowy w Zatorskim Towarzystwie Wędkarskim
Rekordowe połowy w Zatorskim Towarzystwie Wędkarskim
W dniach od 10 do 14 czerwca 2026 r. na malowniczym zbiorniku Tęczak należącym do Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego odbyły się już po raz siódmy  mistrzostwa w wędkarstwie karpiowym. W zawodach wystartowało 15 dwuosobowych drużyn, które przez kilka dni rywalizowały  o tytuł mistrza Towarzystwa. Zawodnicy stawili się na miejsce zbiórki 10 czerwca o godzinie 9:00 i po krótkim omówieniu regulaminu zawodów nastąpił moment na który wszyscy czekali czyli losowanie stanowisk. Po losowaniu które dla jednych było lepsze a dla niektórych troszkę gorsze zawodnicy udali się na stanowiska i rozpoczęli poszukiwania najlepszego miejsca w którym będą łowić i próbować przechytrzyć najstarszych i największych mieszkańców zbiornika. Biorąc pod uwagę że populacja karpi jest naprawdę duża a największe okazy mają około 30 kg szansa na spotkanie z nimi jest spora. Do klasyfikacji generalnej brane były pod uwagę trzy największe karpie danej drużyny.  Organizatorzy zadbali by zawodnicy mogli rywalizować w bardzo komfortowych warunkach, na stanowiska codziennie dowożone były obiady oprócz tego do dyspozycji zawodników było całe zaplecze sanitarne znajdujące się wokół zbiornika. Pierwsze trzy drużyny oraz łowca największego karpia tak zwanego „Big Fisha” otrzymali bony do realizacji w sklepie wędkarskim oraz pamiątkowe puchary.  Należy zaznaczyć że zawody były zarazem eliminacjami do „Małopolskich Mistrzostw Karpiowych”, które odbędą się na zbiorniku „Szczupak” w dniach od 23 do 27 września. Szansę udziału w mistrzostwach otrzyma sześć najlepszych drużyn zawodów. Podczas trwania imprezy  złowiono sześć karpi o wadze ponad 20 kg. Doszło również do bardzo niecodziennej sytuacji ponieważ Big Fishem okazały się dwa różne karpie, które miały identyczną wagę wynoszącą dokładnie 21,90 kg. Łowcami największych okazów byli kolega Piotra Wiercimak oraz kolega Paweł Janas. Łączna suma złowionych karpi przez wszystkie drużyny przekroczyła 1500 kg. A tak przedstawiały się ostateczne wyniki: Piotr Wiercimak, Przemysław Szałaśny Grzegorz Okręglicki, Sylwester Zabiegło Rafał Kubarek, Radosław Szymocha Wojciech Wędrzyk, Mateusz Głąb Tomasz Gierek, Przemysław Mikołajczyk Mateusz Janas, Dariusz Dyląg Wiktor Siwiec, Daniel Zajas Józef Orpich, Paweł Janas Tomasz Sądel, Marcin Sordyl Krzysztof Kościelnik, Sławomir Drzyżdżyk Maciej Bartuś, Arkadiusz Michalski Andrzej Rokita, Ryszard Czekan Mirosław Piwowarczyk, Jan Gajewski Albert Bartuś, Milena Bartuś Antoni Pawełek, Mateusz Nikiel
Źródło: Zator Zator

Tagi

Oceń artykuł

5.0/5 (1 ocena)

Komentarze

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz do tego artykułu.

Udostępnij artykuł

📧 Subskrybuj nasz newsletter

Otrzymuj najnowsze aktualności z Oświęcimia prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

📊 Statystyki Portalu

217
Odwiedziny dzisiaj
2,959
Artykułów
4.6/5
Średnia ocena
10
Źródeł

📈 Trend odwiedzin (7 dni)

Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
Mon
Średnio 161 odwiedzin/dzień