Urząd Miasta Oświęcim
•
•
Mateusz Kowal
Obwieszczenie Prezydenta Miasta Oświęcim dot. oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko: „Przebudowa instalacji składowania odpadów zlokalizowanej przy ul. Nadwiślańskiej 36 w Oświęcimiu”
Oświęcim, dnia 16 marca 2026 r. Znak sprawy: GA.6220.4.2026.III OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM Na...
Oświęcim, dnia 16 marca 2026 r.
Znak sprawy:
GA.6220.
4
.20
2
6
.III
OBWIESZCZENIE
PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM
Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 11, art. 33 ust. 1 pkt 1-8, art. 33, art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1112 z późn. zm.)
podaję do publicznej wiadomości informacje:
1.
O
wszczęciu postępowania administracyjnego na wniosek z dnia 24 lutego 2026 r. inwestora: Składowisko Odpadów Komunalnych Sp. z o.o., ul. Nadwiślańska 36, 32-600 Oświęcim w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:
„Przebudowa instalacji składowania odpadów zlokalizowanej przy ul. Nadwiślańskiej 36 w Oświęcimiu”
,
planowanego
na działkach nr 1055/4, 1055/6, 1056/8, 1067/2, 1068/1, 1069/3, 1069/7, 1070, 1071/1, 1071/2, 1072/1, 1073/6, 1074/6, 1075/3, 1075/7, 1076/2, 1077/4, 1077/6, 1078/4, 1078/6, 1079/4, 1099/1, 1100/1, 1101/3, 1101/7, 1102/1 obręb Monowice, gmina Miasto Oświęcim.
2.
Przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania ww. przedsięwzięcia na środowisko.
3
.
Organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Prezydent Miasta Oświęcim.
4.
Organami właściwymi do
dokonania
uzgodnienia są:
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie;
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
5.
Organ
ami
właściw
ym
i
do wydania opinii
są:
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu;
Marszałek Województwa Małopolskiego.
6
.
Z
przedłożonym
raportem oddziaływania
ww.
przedsięwzięcia na środowisko oraz z niezbędną dokumentacją sprawy, można zapoznać się w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Oświęcim, ul.
Władysława
Jagiełły 23,
32-600 Oświęcim,
pokój 22, w godzinach pracy
(t
el. 33-842-92-22
).
Do niezbędnej dokumentacji sprawy należą:
wniosek o wydanie decyzji wraz z wymaganymi załącznikami;
postanowienia organu właściwego do wydania decyzji;
stanowiska innych organów, jeżeli stanowiska te są dostępne w terminie składania uwag i wniosków.
7
.
W
skazuję 30-dniowy termin na składanie uwag i wniosków:
o
d
17 marca 2026
r. do
15 kwietnia 2026
r.
Uwagi lub wnioski złożone po upływie ww. terminu, pozostawi
a
się
bez rozpatrzenia.
Uwagi i wnioski mogą być wnoszone do Prezydenta Miasta Oświęcim:
w formie pisemnej: na Dziennik Podawczy, Urząd Miasta Oświęcim, ul. Zaborska 2, 32-600 Oświęcim;
ustnie do protokołu: w Wydziale Architektury i Urbanistyki, ul. Władysława Jagieły 23, 32-600 Oświęcim;
za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym:
– e-mail: sekretariat@um.oswiecim.pl
– eDoręczenie: AE:PL-44964-41636-RHIFS-18
Zgodnie z
art. 3
3a
ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko niniejsze obwieszczenie
podano do publicznej wiadomości
w dniu
16 marca 2026
r.
INFORMACJA
DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezydent Miasta Oświęcim, z siedzibą w Oświęcimiu przy ul. Zaborskiej 2.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iod@oswiecim.um.gov.pl, nr telefonu 33 846-62-21.
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu rozpatrzenia żądania w postępowaniu z udziałem społeczeństwa dot. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz w ocenach oddziaływania na środowisko oraz ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, w związku z art. 6 ust. 1 pkt c RODO.
Dane osobowe mogą być przekazywane innym podmiotom wyłącznie na podstawie obowiązujących przepisów prawa – Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz w ocenach oddziaływania na środowisko, Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres ustalany zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych z dnia 18 stycznia 2011 r. (Dz.U. z 2011 r., Nr 14, poz. 67) lub innymi szczegółowymi przepisami prawa – kat. BE10.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z uwzględnieniem przepisów prawa.
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa, gdy przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących naruszałoby przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,
Podanie danych osobowych jest obowiązkiem ustawowym, za wyjątkiem numeru telefonu i numeru PESEL, które podawane są dobrowolnie, w celu usprawnienia kontaktu i szybszego załatwienia sprawy oraz prawidłowej identyfikacji osoby. Jest Pani/Pan zobowiązana do podania danych, a konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości rozpatrzenia wniosku.
Ma Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Administrator nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.
Źródło:
Urząd Miasta Oświęcim
Oceń artykuł
/5
( ocen)
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Pozostało: znaków
Pozostało: znaków
Przesuń suwak w prawo, aby odblokować
Weryfikacja zakończona pomyślnie!
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Ładowanie komentarzy...